کیسه های جامبوبگ پیست

کیسه های جامبوبگ چه هستند

قبل از اینکه هر محصولی در بازار فروخته شود، پشت صحنه کار زیادی وجود دارد. هر کالا یا مواد تجاری قبل از اینکه در نقاط مختلف جهان توزیع شود در کارخانه ها یا کارخانه های صنعتی تحت فرآیندهایی قرار می گیرد.

یکی از جنبه های مهم در هر کسب و کاری که کالا تولید می کند. بسته بندی و نگهداری محصول است. بدون حمل و نقل مناسب محصول نهایی، حمل و نقل آنها دشوار خواهد بود و ممکن است ضرر و زیان برای شرکت ایجاد شود.

امروزه بیشتر تولید کنندگان و سایر بخش های تجاری از کیسه های جامبوبگ برای عملیات خود استفاده می کنند. این یک ظرف مناسب است که به آسان‌تر کردن بسیاری از فرآیندها در انبار کمک می‌کند.

کیسه جامبوبگ چیست؟

گرمایش جهانی و مصرف گرایی به معضلی جدی برای همه بشریت تبدیل شده است. افزایش مقدار پلاستیک یکبار مصرف در محیط به طور قابل توجهی به تخریب آن کمک می کند. بنابراین، شرکت ها باید محصولات جایگزینی را امتحان کنند که مناسب تر بوده و برای محیط زیست آسیب کمتری داشته باشند.

کیسه بیگ بگ (ظروف فله انعطاف پذیر) یک کالای قابل استفاده مجدد و بسیار بادوام است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. آنها معمولاً به عنوان بیگ بگ شناخته می شوند و برای حمل بارهای سنگین که معمولاً برای کیسه های معمولی بیش از حد هستند استفاده می شوند.

صنایع مختلف در حال حاضر استفاده از محصولات پایدار و بادوام را در عملیات خود ادغام می کنند. کیسه های جامبوبگ ، به ویژه، اغلب در کارخانه ها، پروژه های ساختمانی و کشاورزی استفاده می شوند. سایر زمینه های کاری که با تولید کالاهای انبوه سروکار دارند نیز استفاده از این کالا را به حداکثر می رساند.

انواع مختلفی از جامبوبگ وجود دارد که متناسب با نیازهای خاص تولید می شوند. به عنوان مثال، کیسه های فله ای وجود دارند که فقط برای مواد غیر خطرناک قابل استفاده هستند. از سوی دیگر، اقلام یا مواد شیمیایی بسیار قابل اشتعال معمولاً به کیسه های تخصصی تری نیاز دارند تا از حادثه در حین حمل و نقل جلوگیری شود.

کیسه جامبوبگ چگونه ساخته می شود؟

ماده اولیه مورد استفاده برای ساخت کیسه های جامبوبگ پارچه پلی پروپیلن (PP) است. این یک پارچه جدید است که معمولاً برای ساخت لوازم داخلی استفاده می شود. پارچه ای نرم و سبک است و باعث می شود قالب گیری و ساخت آن آسان و بادوام باشد.

تولید یک کیسه جامبوبگ با بارگیری رزین پلی پروپیلن (PP) و مواد اضافی برای تبدیل آن به نوارهای PP با اندازه‌های مختلف شروع می‌شود. سپس قبل از برش به طول مورد نظر بیشتر کشیده می شود. پس از آن، آنها برای ایجاد مواد بیگ بگ بافته می شوند.

در این فرآیند از دستگاه‌های بافندگی ویژه برای ساخت ساختار کیسه‌مانند یا U-panel استفاده می‌شود. برخی از انواع کیسه های جامبوبگ باید قبل از توزیع روکش شوند. زیرا برای اقلام تخصصی تر مورد استفاده قرار می گیرند. اگر قرار باشد کیسه ای قابلیت تنفس داشته باشد زیرا از آن برای حمل کالاهای حساس یا فاسد شدنی استفاده می شود، از فرآیند پوشش صرف نظر می شود.

کارگران آموزش دیده یک کیسه جامبوبگ را می دوزند.  پس از آن، بر اساس مقررات سازمان ملل برای اطمینان از مناسب بودن آن برای استفاده تجاری یا صنعتی آزمایش می شود.

آیا کیسه های جامبوبگ قابل بازیافت هستند؟

افزایش تقاضا برای روش های بازیافت کارآمد در بخش های مختلف صنعت، جای خود را به محصولات دوستدار محیط زیست داد. به عنوان مثال، صنعت ساختمان اکنون از ایده استفاده از چوب بازیافتی و فولاد دست دوم استقبال می کند. به همین ترتیب، سایر شرکت‌ها، کارخانه‌ها و تولیدکنندگان بزرگ اطمینان می‌دهند که فعالیت‌هایشان سازگارتر با زمین است.

کیسه های بیگ بگ مناسب هستند و از آنجایی که قابل بازیافت هستند عمر طولانی دارند. هنگامی که یک کیسه فرسوده یا آسیب دیده است، جمع آوری و دوباره پردازش می شود. کیسه های بیگ بگ قدیمی قبل از پردازش بیشتر مرتب و تمیز می شوند زیرا ممکن است برخی از کیسه ها با مواد شیمیایی آلوده شده باشند که می تواند روند بازیافت را مختل کند.

پس از آن، آنها را به تکه های کوچکتر تبدیل می کنند  تا به راحتی خرد شوند. از تیغه های صنعتی برای خرد کردن مواد استفاده می شود تا زمانی که به اندازه کافی کوچک شوند که الک و جدا شوند.

قطعات پلیمری آسیاب می شوند و در دمای 240 درجه سانتیگراد ذوب می شوند. این کار برای ساخت گلوله های پلیمری یکنواخت کوچک انجام می شود. سپس از این گلوله ها برای ایجاد کیسه های بیگ بگ جدید همراه با پلی پروپیلن استفاده می شود. بازیافت مجدد پلی پروپیلن بی خطر است، بنابراین نیازی نیست همیشه مواد خام برای ساخت کیسه های جامبوبگ جدید تهیه کنید.

مزایای استفاده از کیسه های جامبوبگ 

دلایل مختلفی وجود دارد که کسب و کارها ترجیح می دهند از کیسه های بیگ بگ برای محصولات خود استفاده کنند. در اینجا سه مورد وجود دارد:

هزینه و فضا کارآمد

یکی از مزایای بسته بندی انعطاف پذیر نسبت به جعبه های سنتی این است که می تواند به محصولات ذخیره شده در داخل قالب تبدیل شود. این برای شرکت هایی مناسب است که محصولاتی مانند غلات، دانه ها و سایر اقلام شکل پذیر را می فروشند. این موضوع می تواند فضا را بهینه کند و به هر بسته اجازه دهد تا حداکثر بسته بندی شود.

می تواند بارهای سنگین را پشتیبانی کند

استفاده از کیسه جامبوبگ به جای جعبه نگهداری سفت، حمل و نقل کالا را آسان می کند. از آنجایی که کیسه بیگ بگ بسیار سبک تر از ظروف حجیم است، وزن غیر ضروری زیادی اضافه نمی کند. بنابراین، حمل و نقل و جابجایی کالا در مقادیر زیاد را برای هر کسی آسان تر می کند.

تولید در انواع و سایز های مختلف 

کیسه های بیگ بگ می توانند در انواع و اندازه های مختلف مطابق با نیازهای یک تجارت باشند. کیسه های بیگ بگ مخصوص حمل اقلام حساس تر مانند باتری های سرب اسید یا مواد شیمیایی ساخته شده اند. در عین حال، می توان موارد دیگری را برای عبور هوا در طول حمل و نقل ایجاد کرد تا اطمینان حاصل شود که کالاها مانند محصولات تازه آسیب نمی بینند.

نتیجه نهایی

کیسه های جامبوبگ به دلیل ، قابل اعتماد و مقرون به صرفه بودن، به طور فزاینده ای در سراسر صنایع محبوب می شوند. تولید آن‌ها کار زیادی نمی‌طلبد، و می‌توان آن‌ها را چندین بار بازیافت کرد، که باعث می‌شود برای محیط زیست کمترین  ضرر را داشته باشند.

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.