کاربرد صنعتی جامبوبگ و بیگبگ در تهران

کاربرد صنعتی جامبوبگ و بیگبگ

در این مقاله به بررسی کاربرد صنعتی جامبوبگ و بیگبگ میپردازیم.  (FIBC) یا کیسه های حجیم برای حمل و نقل محصولات خشک به صورت فله مانند خاکستر، ماسه یا آرد عالی هستند. کیسه های بیگ بگ مزایای بسیار زیادی دارند. 

آنها را می توان به راحتی توسط ماشین ها بلند کرد، تا کرد و ذخیره کرد و همچنین به عنوان ظروف ذخیره سازی استفاده کرد. تعدادی از آنها همچنین ویژگی های ایمنی را برای کاهش شوک ضد الکتریسیته ساکن و افزایش ایمنی کارکنان ارائه می دهند. بدون توجه به وزن کیسه بسته بندی به وزن محصول، یک تن محصول را می توان در کیسه ای حمل کرد که وزن آن بیش از 2.5 تا 3 کیلوگرم نیست.

کیسه های جامبوبگ در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارند. هر نوع کیسه فله دارای ویژگی های خاصی است که نیاز صنایع مختلف و محصولات آنها را برآورده می کند.

کیفیت قابل اعتماد درزها، آسترها و دهانه های بسته شدنی

برخی از محصولات به صورت پودر مانند محصولات شیمیایی، کشاورزی و معدنی عرضه می شوند. نیاز به حمل و نقل آنها به گونه ای است که پودرها نشت یا منفجر نشوند. درزهای ضد غربال، آسترهایی که تمام سطح داخلی را در یک کیسه بیگ بگ را می پوشانند. و دهانه های بسته شدنی، اطمینان حاصل می کنند که بهترین پودرها به خوبی در آن قرار می گیرند.

صنایع شیمیایی تمایل دارند از محصولاتی استفاده کنند که می توانند خطرناک باشند. کیسه های بیگ بگ گزینه های مختلفی برای حمل این مواد خطرناک و همچنین کاهش خطر الکتریسیته ساکن دارند. طبق رتبه بندی آنها، کیسه های محدوده B تا D بسته به نیاز خاص محصول هر صنعت، اشکال مختلفی از محافظت را ارائه می دهند.

کنترل الکترواستاتیک

برخی از محصولات خطرناک مانند فرآورده های نفتی اغلب بارهای ساکن ایجاد می کنند. که خطرات جدی را برای کارکنانی که این کیسه ها را حمل می کنند. در معرض خطر قرار می دهد. خوشبختانه، کیسه های حجیم از محدوده B تا D وجود دارد که سطح حفاظتی متفاوتی را ارائه می دهد که مخصوص محصول است. کیسه بیگ بگ از نوع A هیچ گونه محافظتی ارائه نمی دهد. در حالی که کیسه های نوع B اگرچه آنتی استاتیک نیستند. اما می توانند مواد خشک اشتعال زا را با اطمینان حمل کنند. کیسه های نوع C و D  به طور خاص برای ارائه محافظت ضد الکتریسیته ساکن به کارگران طراحی شده اند.

کاربرد صنعتی جامبوبگ و بیبگ در صنایع مختلف

کیفیت مواد غذایی

همه کیسه های بیگ بگ از کیفیت غذایی FDA برخوردار نیستند. مگر اینکه مخصوص استفاده از آن باشد. با این حال، آنهایی که چنین کیفیتی را ارائه می دهند، برای صنعت فرآوری مواد غذایی کاربرد زیادی دارند. این کیسه های FIBC درجه مواد غذایی برای حمل و نقل موثر محصولات غذایی و اطمینان از رسیدن ایمن به مقصد و در عین حال تازه، خوش طعم و عاری از آلودگی شیمیایی عالی هستند.

بسیاری از محصولات کشاورزی قرار است در خوراک دام، غذای حیوانات یا برای مصرف انسان استفاده شوند. بنابراین نگهداری و حمل آنها در کیسه های بدون مواد شیمیایی ضروری است. کیسه های فله با داشتن گواهینامه ایمن برای حمل و نقل محصولات غذایی، در این صنعت خاص بسیار مفید هستند.

استانداردهای سختگیرانه

در مورد صنایع شیمیایی، استانداردهای سختگیرانه ای در مورد نحوه نگهداری و حمل و نقل محصولات دارویی رعایت می شود. کیسه های فله برای ارائه یک روش ایمن و راحت برای حمل و نقل این محصولات تأیید شده اند.

درست مانند محصولات شیمیایی، رنگ ها و افزودنی های رنگی نیز حاوی مواد شیمیایی سمی هستند. کیسه های بیگ بگ که مستحکم هستند از آنها محافظت می کند. وهمچنین تماس کارمندان را با این مواد شیمیایی و بخارات مضر به حداقل می رساند.

ساخت و ساز محکم و کاربرد صنعتی جامبوبگ و بیگبگ

برخی از محصولاتی که حمل می شوند بسیار سنگین هستند، به عنوان مثال، مواد شیمیایی، محصولات رنگ، محصولات ساختمانی، فلزات و مواد معدنی به دست آمده از معدن. این محصولات برای جلوگیری از نشتی، پارگی، آلودگی محیطی و فساد به کیفیت برتر دوام نیاز دارند. کیسه های سنگین که توسط شخص ثالثی با استاندارد ایمنی خاصی تقویت شده و تایید شده اند، حتی سخت ترین محصولات را برای حمل و نقل ایمن به مقصد پشتیبانی میکند.

پروژه های ساختمانی معمولاً به تن ها مواد خام نیاز دارند در حالی که یک عملیات معدنی موفق مقدار زیادی محصول تولید می کند. این مواد را می توان به طور موثر در کیسه های جامبوبگ حمل کرد که دوام و تطبیق پذیری مورد نیاز آنها را فراهم می کند.

مقاومت در برابر رطوبت و آفات

استحکام کیسه های حجیم را می توان به پلی پروپیلن نسبت داد. نوعی ماده ترموپلاستیک که حداکثر استحکام خود را ارائه می دهد. یک ترموپلاستیک تمایل به نرم شدن دارد و در دمای بالا به راحتی قالب گیری می شود. اما پس از سرد شدن، جامد و سخت می شود. این باعث می شود کیسه های جامبوبگ به طور موثر محافظ و مقاوم در برابر رطوبت باشند. کپک ها را دور نگه می دارند و مانعی قوی در برابر آفات می باشند. این نوع کیفیت برای صنایع کشاورزی، غذای حیوانات خانگی و صنایع فرآوری مواد غذایی، که مستعد جذب آفات، رشد کپک هستند. که می تواند کل محموله محصول را خراب کند، حیاتی است.

همانطور که در مورد محصولات کشاورزی، صنعت فرآوری مواد غذایی نیز به یک گزینه ذخیره سازی و حمل و نقل نیاز دارد که نه تنها برای اقلام غذایی ایمن است. بلکه مهمتر از همه، می تواند بخش عمده ای از محصولات خشک محصولات غذایی انسانی را نیز در خود جای دهد.

سازگاری با محیط زیست و کاربرد صنعتی جامبوبگ و بیگبگ

برخی از کیسه ها در صورتی قابل استفاده مجدد هستند. که پروتکل ایمنی آنها اجازه استفاده چندگانه را بدهد مگر اینکه برای حمل مواد شیمیایی سمی استفاده شده باشد. کیسه هایی که برای محصولات کشاورزی، غذای حیوانات خانگی یا محصولات غذایی انسان استفاده شده اند، اغلب می توانند در صنایع دیگر مورد استفاده مجدد قرار گیرند. این نوع قابلیت استفاده مجدد نه تنها برای شرکت های کشاورزی و فرآوری مواد غذایی در کاهش هزینه های آنها مفید است، بلکه آنها سازگار با محیط زیست و پایدار هستند.

ایمنی کارکنان

در تمام صنایع، ایمنی کارکنان آنها حرف اول را می زند. بلند کردن زیاد کیسه ها و ظروف سنگین به کمر و مفاصل کارمندان فشار وارد می کند. که ممکن است منجر به آسیب شود. جابه جایی جامبوبگ که می توانند هزاران پوند وزن را با لیفتراک ها و سایر تجهیزاتی که به کاهش صدمات جدی در محل کار کمک می کنند. در عین حال  کارآمد ، آسان و بی خطر است.

ما در ملت بافت . کیفیت جامع و برتر کیف های FIBC را ارائه می دهیم. استانداردهای کیفیت و بهداشت ما را به تولید کننده کیف FIBC پیشرو و ترجیحی در سراسر ایران تبدیل کرده است.

برای کمک بیشتر لطفا با تیم ما تماس بگیرید. با گزینه های بسیار زیادی که می توانیم بر اساس نیازهای هر یک از محصولات شما صرف نظر از صنعتی که به آن تعلق دارد سفارشی کنیم. کیسه های جامبوبگ ما انعطاف پذیری، دوام و محافظت بیشتری را برای محصولات نسبت به هر روش ذخیره سازی دیگری برای حمل و نقل ارائه می دهند.

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.