مقالات و دانشنامه

کاربردهای جامبوبگ در کشاورزی

جانبو بگ در کشاورزی

کاربردهای جامبوبگ در کشاورزی

یکی از کاربرد های مهم جامبوبگ در صنعت کشاورزی و زراعت میباشد ، سایز ، شکل و ساختار این کیسه ها مشخص کننده نوع کاربرد این کیسه ها در کشاورزی می‌باشد .

استفاده از جامبوبگ بهترین روش برای ذخیره سازی و بهترین بسته بندی برای حمل و نقل را فراهم میکند، جامبوبگ ها یک انتخاب کارآمد برای صنعت کشاورزی می‌باشند .

در ادامه به 6 کاربرد مهم آن ها در صنعت کشاورزی می‌پردازیم :

1 – ذخیره محصولات زراعی

جامبوبگ ها برای ذخیره محصولات زراعی بسیار ایده آل می‌باشند، کشاورزان این امکان را دارند که محصولات خود را تا زمان انتقال در جامبوبگ ها ذخیره و نگهداری کنند.

پتانسیل ذخیره سازی این کیسه ها تنها به ذخیره کردن محصولات زراعی محدود نمی شود و می توان از آن برای ذخیره سایر نیاز های مرتبط به صنعت کشاورزی نیز بهره برد .

2- حمل و نقل محصولات زراعی

صنعت زراعت به شدت به حمل و نقل ایمن متکی است. اگر توانایی انتقال محصولات زراعتی از نقطه A به نقطه B بدون مشکل وجود نداشته باشد، امکان عرضه محصولات در بازار وجود نخواهد داشت.

به عنوان مثال سبزیجات بسیار حساس می‌باشند و در صورت له شدن و خرد شدن امکان عرضه آن محصول به بازار وجود نخواهد داشت.

علاوه بر سبزیجات تقریبا تمام محصولات کشاورزی امکان ذخیره شدن و حمل و نقل با جانبوبگ را دارا می‌باشند.

3- ذخیره سازی و انتقال بذر

تنها کاربرد جامبوبگ به ذخیره سازی و اتتقال محصولات کشاورزی محدود نمی‌شود و ذخیره سازی و انتقال بذر و کود از دیگر کاربرد های جانبوبگ می‌باشد .

بذرها نیازمند نگهداری در یک شرایط خاص، بدون رطوبت و بدون آلودگی می‌باشد، درغیر این صورت غیر قابل استفاده می‌گردند.

بسیاری از بذر ها نیازمند ذخیره سازی به مدت یک سال یا حتی بیشتر می‌باشند این امر نیازمند یک شرایط مناسب می‌باشد که جامبوبگ می‌تواند گزینه مناسبی برای تامین این شرایط باشد .

4- ذخیره سازی کود

بدون شک کودها یکی از مهمترین ابزارهای لازم برای کشاورزی می‌باشند ،بدون کود رشد گیاهان با مشکل مواجه می شود جانبوبگ ها امکان ذخیره سازی و عرضه بهینه کود برای محصولات کشاورزی را فراهم می‌کنند. این کیسه ها امکان ذخیره سازی هر دو نوع کود ارگانیک و غیر ارگانیک را دارا می‌باشند .

5- انتقال کود

کود ها دارای شکل های مختلفی می باشند ( کود مایع ، کود نیمه مایع و کود خشک ) هر کدام از این کود ها نیازمند جابه جایی به مقصد به صورت ایمن و همچنین نیازمند بارگیری و تخلیه آسان می باشد .

جامبوبگ ها این امکان را دارند که کود ها را از قرار گرفتن در معرض آلودگی محافظت کنند .همچنین به علت وجود دسته ها در اطراف جامبوبگ امکان بارگیری و تخلیه راحت کیسه ها وجود دارد .

6- گزینه سبز

افراد فعال در صنعت کشاورزی بیشتر از سایرین نسبت به موضوع حفاظت از محیط زیست برای نسل های آینده اطلاع دارند.

با استفاده از جامبوبگ می‌توان گام مهمی در جهت محافظت از محیط زیست برداشت امروزه تولید کنندگان دانه سویا به استفاده از جامبوبگ روی آورده اند و همچنین تولید کنندگان ذرت نیز در این مسیر قرار دارند.

استفاده از جامبوبگ به جای جعبه های کاغذی باعث تغییر در صنعت کشاورزی می‌شود، استفاده از جامبوبگ به علت امکان استفاده مجدد گزینه مناسبی نسبت به روش های دیگر می‌باشد .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.