مقالات و دانشنامه

مراحل تولید جامبوبگ

مراحل تولید جامبوبگ

مراحل تولید جامبوبگ

تولید جامبوبگ در ملت بافت دارای مجموعه مراحلی است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم :

صرف نظر از قیمت و نوع کیسه های تولید شده ، کیسه ها می بایست دارای کیفیت مناسب باشند

مراحل تولید کیسه های fibc به شرح زیر می باشد :

تولید نوار های پلی پروپیلن

در ابتدا ترکیبی از مواد خام به نوار های پلی پروپیلن تبدیل می شود . این نوارها از نظر استحکام کششی مورد بررسی قرار می گیرند. بعد از بررسی، نوار ها به قسمت مربط به بافت منتقل می شوند.

بافتن

پس از اینکه نوار ها روی دستگاه بافندگی قرار گرفت، نوارها برای تولید پارچه به یکدیگر بافته میشوند.پارچه بافته شده قوی و همچنین برای ذخیره سازی و حمل و نقل دارای استحکام می باشد.اما این پارچه ها دارای سوراخ هایی می باشد که رطوبت و هوا می توند از آن عبور کند.

تیم بررسی کیفیت ، خواص مکانیکی و ظاهر پارچه را بررسی و تایید می کند.

ضد رطوبت کردن

فرآیند ضد رطوبت کردن در صورت نیاز مشتری بر روی کیسه ها اعمال می شود ، یک پوشش نایلونی مخصوص روی پارچه اعمال می شود که جامبوبگ را در مقابل رطوبت مقاوم می کند. از این نوع جامبوبگ برای محصولاتی استفاده می شود که باید در مقابل رطوبت محافظت شوند . عمده استفاده این نوع از جامبوبگ در صنعت کشاوزی می باشد.

برش دادن

در این مرحله پارچه های بافته شده برای تولید جامبوبگ برش داده می شود و این برش ها به اندازه و شکل جامبوبگ مورد نظر بستگی دارد .

چاپ

پس از برش دادن پارچه در صورت نیاز به چاپ کردن لوگو یا اطلاعات خاص بر روی کیسه ، پارچه های برش داده شده به قسمت چاپ فرستاده میشود در این مرحله طرح مورد نظر با رنگ مورد نظر بر روی پارچه چاپ می شود.

تسمه

در این مرحله تسمه های تولید شده برش داده میشوند و برای دوخت آماده می شوند ، در یک مقاله جداگانه به تفضیل به مراحل تولید و مصارف تسمه پرداخته شده است .

دوخت جامبوبگ

اکنون دیگذ نوبت به مرحله دوخت جامبوبگ رسیده است هر جامبوبگ با توجه به طراحی که برای آن شده دوخته میشود که این طراحی می تواند شامل نوع درب جامبوبگ ، ته جامبوبگ و یا نوع دسته و قرار گیری تسمه ها در اطراف جامبوبگ باشد که در مقاله جداگانه پیش از این به آن ها پرداخته شده است .

بازرسی

پس از پایان فرایند دوخت تعدادی از گونی ها مورد بازرسی قرار می گیرند تا از کیفیت مناسب آن ها اطمینان حاصل شود .

تست باربری

این تست برای بررسی میزان قدرت باربری جامبوبگ انجام می شود و مشخص می کند جامبوبگ تا چه اندازه ظرفیت جابه جایی و ذخیره سازی بار را دارد.

بسته بندی و ارسال

پس از انجام مراحل ذکر شده نوبت به بسته بندی و ارسال می رسد ، جامبوبگ های تولید شده تا می شوند و آماده ارسال می شوند.

ملت بافت به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان جامبوبگ آماده دریافت سفارشات شما می باشد. کارشناسان ما آماده ارائه خدمات به شما در صنایه مختلف می باشند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.