پلی پروپیلن

 

پلی پروپیلن

پلی پروپیلن در سال 1954 تولد شد و یکی از انواع ترموپلاستیک ها می باشد و در صنایع مختلف کاربرد دارد .

علاوه بر ارزان بودن امکان استفاده مجدد را نیز دارا می باشد. مهمترین کاربرد کیسه های دوخته شده با پلی پروپیلن قابلیت استفاده برای بسته بندی و صادرات می باشد.

با استفاده از پلی پیروپیلن کیسه های با قیمت مناسب و کارایی بالا تولید می شود.این کیسه ها قابلیت مقاومت در برابر نور خورشید و رطوبت را دارند.

انواع پلی پروپیلن

دو نوع پلی پروپیلن وجود دارد ( هموپلیمر ها و کموپلیمرها)

نکته مهم این است که دو روش برای تولید پارچه پلی پروپیلن وجود دارد روش اول با بافتن رشته های پلی پروپلن و روش دیگر از طریق کنار هم قرار دادن رشته ها و استفاده از حرارت برای یکپارچه کردن آن مورد استفاده قرار میگیرد .

موارد استفاده از پلی پروپیلن

پلی پیوپیلن دارای کاربرد گسترده ای می باشد .پلی پیروپیلن دارای مقاوت بالایی نسبت به مواد شیمیایی و همچنین جوش پذیری بسیارزیادی می باشد .همین امر باعث افزایش کاربرد ان در صنایع می شود.

برخی موارد مصرف پلی پروپیلن به شرح زیر می باشد :

– بسته بندی

–  صنایع مبل

– لوازم خانگی

– اسباب بازی

– کاربرد دریایی و طناب

– سرنگ

– کیسه های حمل محصولات کشاورزی و شیمیایی

استحکام بالا ، ضرفیت زیاد و هزینه کم باعث شده کیسه های پلی پروپیلن انتخاب خوبی برای بسته بندی باشد .

قابلیت بازیافت

گونی های تولید شده از این مواد قابلیت بازیافت دارند این گونی ها با حرارت بالا از آلودگی پاک می شوند . پلی پروپیلن بازیافتی را میتوان با 50 درصد پلی پروپیلن جدید مخلوط کرد .

تقسیم بندی پارچه ها از نظر رسانایی

هنگامی که کیسه ها به سرعت پر می شوند و به سرعت تخلیه میشود حرکت مواد ریز باعث به وجود آمدن الکتریسیته ساکن می شود . از بین بردن این الکتریسیته ساکن در مواد قابل اشتعال از اهمیت بالایی برخوردار است.

در ادامه به بررسی انواع پارچه پلی پروپیلن از نظر رسانایی میپردازیم :

پارچه نوع A

در این نوع پارچه حفاظت الکتریکی انجام نمی شود و بسیار مهم است که از این نوع کیسه برای ذخیره سازی و انتقال مواد قابل احتراق استفاده نشود .

پارچه نوع B

این نوع کیسه دارای ولتاژ خرابی کم برای جلوگیری از وقوع تخلیه های برس بسیار پر انرژی هستند این کیسه ها برای حمل و نقل پودر های خشک کمناسب هستند .

پارچه نوع C

این نوع گونی با پارچه غیر رسانا و نخ رسانا دوخته میشود که کیسه دارای یک نقطه اتصال به زمین می باشد. زمان تخلیه و بارگیری اتصال به زمین از جامبوبگ بسیار مهم است. این کیسه ها برای حمل و نقل پودر های قابل اشتعال استفاده می شود .

پارچه نوع D

کیسه های نوع D از پارچه های ضد الکتریسیته ساکن دوخته می شود این نوع  کیسه دارای اتصال به زمین نمی باشد. این کیسه ها را می توان برای بسته بندی محصولات قابل احتراق استفاده کرد در صورت الوده بودن سطح کیسه یا استفاده از مواد رسنا مانند اب و گریس از استفاده کیسه خودداری کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ملت بافت تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.